Łączenie garażu z fundamentami

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Łączenie garażu z fundamentami

Postautor: Dimond » 29 gru 2013, 4:11

Jako, że poprzedni poradnik o łączeniu, nie zachował się w bazie danych, to piszę go od nowa. Przed budowaniem, należy pamiętać, iż wszystko trzeba wykonywać tak, jak na obrazkach pod wskazówkami. Inaczej, drzwi garażowe (na nich się właściwie trzeba skupić), będą zasłonięte ukośną ścianą. Prosiłbym zatem o przestrzeganie instrukcji krok po kroku.

1. Budujemy podjazd i ogradzamy ścianą.
Obrazek
2. Wpisujemy kod: "boolProp constrainFloorElevation false".
3. Budujemy fundamenty wedle uznania (u mnie 3 puste pola obok podjazdu posłużą jako miejsce na schody).
Obrazek
4. Wstawiamy drzwi garażowe.
5. Na nast. piętrze umieszczamy płytki nad drzwiami (później do usunięcia) oraz ścianki w kształcie takiego zakola (skrzywionymi fundamentami nie przejmujemy się):
Obrazek
6. Wstawiamy dwie ścianki pomocnicze;
Obrazek
7. Wyrównujemy.
Obrazek
8. Teraz wyrównujemy boczną ścianę (z odstępem 2 kratek od drzwi) do poziomu fundamentów.
Obrazek
9. Podobnie robimy z fundamentami po przeciwnej stronie.
Obrazek
10. A teraz rzecz najtrudniejsza. Musimy tak przeciągnąć ścianę, aby połączyła się z zagięciem. Kiedy nam się uda, wyjdzie coś takiego, jak na obrazku niżej. Trzeba się trochę powyginać z myszką i pomęczyć, bo to trudna czynność, ale da się ją wykonać. :P
Obrazek
11. Po przeciwnej stronie robimy podobnie z drugą ukośną ścianką.
12. Wpisujemy kod: "boolProp constrainFloorElevation true".
Obrazek
13. Budujemy resztę domu (pamiętajcie, by z zewnątrz pomalować go na kolor bez wzorów, bo na zagięciach taki wzorek poleci po skosie i będzie wyglądał niekorzystnie).

Myślę, że pomogłem. Pozdrawiam i życzę udanego budowania.
© Dimond

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość