Dom na fundamentach z podziemnym garażem

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Dom na fundamentach z podziemnym garażem

Postautor: Rai » 29 gru 2013, 4:09

Nie widziałam takiego poradnika ani tutaj na forum ani nigdzie indziej. Postanowiłam więc go napisać. Podkreślam, że wymyśliłam to sama, podczas budowania podziemnego garażu. Nie oznacza to jednak, że taki poradnik nigdzie nie istnieje i że ja jako jedyna osoba na świecie znam taki sposób budowania podziemnego garażu. Oznacza to tylko tyle, że nie skopiowałam poradnika i nie wzorowałam się na żadnym innym. Wykonałam go samodzielnie w swojej grze.

Zaczynamy:
Budujemy podziemny garaż
Obrazek

1. Usuwamy przedłużenie podjazdu i budujemy na jego miejscu fundamenty. Muszą być one większe od przedłużenia podjazdu co najmniej o jedną kratkę. Dodatkowo dostawiamy jeszcze jeden "pasek" fundamentów, aby stworzyć miejsce na schody prowadzące do domu nad garażem.
Obrazek

2. Teraz usuwamy środek fundamentów. Po takim ruchu fundamenty "podnoszą się" do poziomu ulicy:
Obrazek

3. Usuwamy fragment fundamentów stykający się z podjazdem:
Obrazek

4. Kładziemy przedłużenie podjazdu:
Obrazek

5. Nie wygląda to najlepiej, więc wyrównujemy przedłużenie do najniższej części podjazdu:
Obrazek
Po wyrównaniu wygląda tak:
Obrazek

6. Usuwamy podjazd i cofamy ruch. Tam gdzie podjazd łączy się z przedłużeniem stawiamy ściankę, w którą wstawimy drzwi garażowe:
Obrazek
Obrazek

7. Garaż jest właściwie gotowy. Teraz należy dostawić dom na fundamentach.
- Budujemy fundamenty obok garażu:
Obrazek
Powstaje coś takiego:
Obrazek
Na szczęście nie jest to problem: wystarczy użyć narzędzia do wyrównywania terenu:
Obrazek

-Teraz kładziemy podłogę, nie zapominając o miejscu na schody:
Obrazek
Obrazek

-Budujemy ściany, wstawiamy okna i drzwi. Dom prawie skończony. Trzeba tylko pozbyć się tego:
Obrazek

- W tym celu wyrównujemy teren wszędzie tam, gdzie dom odstaje od gruntu:
Obrazek

- W wyniku takiego wyrównywania powstaje kolejny defekt:
Obrazek

- Aby się go pozbyć kładziemy na parterze jakiekolwiek płytki podłogowe:
Obrazek
Obrazek

Wpisujemy boolprop constainfloorelevation true, opracowujemy szczegóły i dom na fundamentach z podziemnym garażem gotowy :)
Obrazek
Obrazek
Oczywiście obok garażu może znajdować się jeszcze inne pomieszczenie, wystarczy postawić szersze fundamenty, te garażowe ;)

Mam nadzieję, że poradnik jest przejrzysty i że komuś się przyda. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę pisać w tym temacie.

Powtarzam jeszcze raz, że stworzyłam ten poradnik samodzielnie. Pomysł powstał podczas "zabawy" z podanym powyżej kodem.
Proszę nie kopiować poradnika.

Pozdrawiam :)

___________________________________
Twórcą poradnika jest Teti.
Jeśli zauważyłeś poradnik swojego autorstwa na forum, być może chcesz zostać autorem wątku, w którym się znajduje. W tym celu skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za porządek na forum - adminem, junior adminem lub moderatorem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość