Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Nie z tego świata

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Nie z tego świata

Postautor: Jackob » 17 gru 2013, 15:34

Wrażenia przeniesione ze starego forum. : )
---

Misiak

Nowe miasto Moonlight Falls jest naprawdę klimatyczne. Może nie tak klimatyczne jak się spodziewałem, ale mimo wszystko bardzo fajne. W dzień nie zrobiło na mnie zbyt wielkiego wrażenia, ale w nocy wygląda naprawdę niesamowicie. Sprawia wrażenie zalesionej okolicy, spowitej gdzieniegdzie mgłą, zapełnioną mrocznymi posesjami. Wspaniałe! A góry po prostu cudowne! Ponadto jest dosyć duże. Ocenaiam je jak najbardziej na + dodatku.

Nowe królicze nory są jedną z najfajniejszych części MF. Szczególnie przypadł mi do gustu ratusz. <3 Zakochałem się w nim. Choć niektóre bym zamienił, to wszystki mają w sobię jakąś nutkę tajemnicy. Parcele publiczne także są bardzo fajne (uwielbiam park główny), ale niektóre wydają m się nudne. Urozmaiciłbym je odrobinę.

W Casi'e zacząłem od wilkołaka. Zacznę od minusów. Największym minusem tej ostaci jest wg mnie to, że nie można wybrać mu różnych ubrań dla każdej z form tzn. nie można dać Simowi w formie ludzkiej zwykłej koszulki, a w formie wilkołaczej - podartej. Niezależnie od tego, czy gramy Simem jako człowiekiem musi on mieć na sobie podarte ciuchy, jeżeli chcemy, by jego wilcza forma nosiła właśnie takie. Drugi minus to to, że kiedy po raz pierwszy wygenerowałem wilkołaka wydał mi się on obrzydliwy. Wszystko miał zniekształcone. Po kilku minutach naprawiłem mu trochę twarz i wtedy był już perfekcyjny. To tyle z minusów.
Teraz plusy. Jeden z nich to umiejętność likantropii. To bardzo przydatne. Nie musimy cały czas zachowywać się jak dziekie zwierzęta - możemy z powrotem zamienić się w człowieka. Drugim plusem są animacje. Wilkołak ma moim zdaniem najbardziej rozczulające animacje ze wszystkich. Te wyjące dzieciaczki, bicie gazetą po nosku, obwąchiwanie, przepraszanie za bycie wilkołakiem - po prostu rozkoszne. smile.gif Trzeci plusik jest za transformację podczas pełni.
Ogólnie oceniam tą postać na 5-. (Dałbym 4, ale za bardzo ją lubię.)

Drugą postacią była czarownica. Na plusy zasługują różdżki, zaklęcia, alchemia, zbieranie skłądników, a szczególnie pojedynki magiczne i zamiana w żabę. Eliksirów dla czarownic przygotowano mnóstwo!!! Nie jestem nimi rozczarowany. Dzięki nowym obiektom, łatwo jest stworzyć im przytulne, mroczne lokum, w którym przyrządzają magiczne mikstury.
Jedynymi czynnikami, które mnie rozczarowały jest latanie na miotłach oraz obiekty ze Store. Rozumiem, że twórcom trudno byłoby zrobić, aby czarownica startowała z podwórka, ale mogli chociaż sprawić, aby latała wyżej nad ulicą. :/ Na szczęście wynagrodzono nam to areną mioteł (naprawdę fajną). Za to wkurzyłem się, kiedy dowiedziałem się, że rzeczy typu magiczny kocioł, kula jasnowidza czy księga zaklęć nie znajdą się w grze. Musimy je ściągnąć ze Store. Rozumiem, że są do nich nowe animacje, ale niektórych obiektów np. łóżek piętrowych z Pokoleń, nie musieliśmy kupować na punkty, bo doszły w dodatku. Czy tutaj nie możnaby tak zrobić?
Czarodziejów oceniam na 5.

Trzecia była wróżka. Kocham wybierać skrzydła (można nawet zmienić ich kolor) co zasługuje na duży plus. Mebelki w sam raz dla nich, wróżkowy domek też bardzo mi się spodobał. Psikusy naprawdę udane. Uwielbiam patrzeć jak Simowie zieją ogniem albo marzną, więc jeżeli ktoś myśli, że wróżki z dodatku były wzorowane na bajkach Barbie albo Dzwoneczku, to się myli, bo posiadają naprawdę wiele opcji, które zadowolą tych, którzy uwielbiają dręczyć Simów. Miłe zaskoczenie. Ponadto animacje typu jeżdżenie kolejką, czy "oszukiwanie systemu" są naprawdę zabawne.
Do minusów należą niestety - niskie latanie wróżek. Owszem, mogą zrobić piruet w powietrzu, ale kiedy się unoszą, to na wysokość podobną jak duch. Ponadto cały czas machają skrzydłami z taką samą prędkością. To jedyne rzeczy, które mi nie przypadły do gustu.
Wróżkę oceniam na 5.

Wampir jak dla mnie nie został jakoś imponująco rozbudowany. Co prawda dostał wspniałe opcje jak ustawianie w Cas'ie widoczności żył, hipnotyzowanie, czy zastraszanie, ale to chyba tylko tyle. Na pewno ma jakieś jeszcze, ale poza tymi nic nie zauważyłem. Mimo wszystko trochę mało, mógł dostać możliwość zmiany w nietoperza itp. ale cóż. wink.gif Oceniam go na 4, bo choć wraz z opcjami z PZ jed na piątkę, to oceniam go głównie przez pryzmat dodatku NZTŚ.

Zombie nie grałem, al jak dotąd nie widzę minusów. Mózgi, pełnia, gryzienie, animacje. Cud, miód i fistaszki!

Co do trybu budowania - nie zauważyłem żadnych nowych ścian czy podłóg, za to są piękne kominki, nowe drzewa, drzwi, okna i ogrodzenie. W trybie kupowania - nie mam na co narzekać - dostałem wszystko co chciałem, od drewnianych mebli dla wróżek po mroczne meble w stylu gotyckim. Idealne aby stworzyć dom dla nadnaturalnych.

Ogólnie z dodatku jestem zadowolony, jest pełen humoru, dużo opcji w CAS'ie i rozgrywce, powrócił ten taniec połamaniec, gra w papier, kamień i nożyce oraz puszczanie kaczek na wodzie... 8,5/10


cue

Jeden z lepszych dodatków trzeciej generacji. Na równi z CPR wprowadza masę nowych, ciekawych możliwości, które znacznie wzbogacą grę. Mi najlepiej gra się czarownikiem, następnie ulepszonym wampirem, wróżką a na końcu wilkołakiem - za tym ostatnim stworzeniem nadnaturalnym nawet nieszczególnie przepadam. Moonlight Falls szybko stało się moim nowym, ulubionym otoczeniem i aktualnie gram tylko w nim. Przestrzeń, klimat, budynki - coś pięknego. Prócz tego, meble! Nowa, wspaniała nagroda za punkty szczęścia życiowego - Kamień Filozoficzny. Pochwalę jeszcze wygląd mieszkańców MF, zwłaszcza rodzinę Zadek, Hoopcraft, van Gould. Warto kupić!


Alpaka Kuba

CAS: NA medal. Wspaniałe ciuchy, fryzury nienajgorsze. Daję 9/10
Tryb Kupowania i budowania: Tutaj też twórcy nas rozpieścili ( Przynajmniej jak na The Sims 3, bo gdyby to było The Sims 2 to by było okropne) wiktoriańskie i gotyckie meble ozdobią nawet najnowocześniejsze domy. Moja ocena to 10/10.
Nadnaturalne stwory: Łohohoho. Wampiry, Wiedźmy, Wilkołaki, Wróżki, Dżiny, Duchy... ( Coś pominąłem?) Dużo. Nagrodziło nam brak konkretnych nadnaturalnych stworzeń w poprzednich dodatkach. Moja ocena to 10/10.
Interakcje nadnaturalnych stworzeń: Nie powiem, całkiem dbry. Nie podoba mi się jednak system czarowania, przez co odejmuję 3 punkty. 6/10.
Rozgrywka: Szybko się nudzi. Po kilku dniach masz dosyć grania swoim czarodziejem. Ponadto gra wzoruje się trochę na Zmierzchu? Moja ocena to 5/10.
Średnia: 8.0 Całkiem niezły dodatek, chociaż szybko się nudzi.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Nie z tego świata

Postautor: simunia » 04 lut 2014, 12:04

Dodatek jest bardzo ciekawie zrobiony. Bardzo mi się podobają postacie nadnaturalne. Lubię je wszystkie nie odkryłam jeszcze ich wszystkich możliwości bo jak dotąd nie grałam nimi zbyt długo. Mam zamiar odkryć wszystkie zaklęcia czarownicy, psikusy wróżki, i umiejętności łowieckie wilkołaka . Często grałam wampirami ale od NZTŚ to się zmieniło i częściej gram czarownicami i wróżkami oraz wilkołakami a rzadziej Wampirami.

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: Wrażenia po zagraniu w The Sims 3 Nie z tego świata

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 23:45

Zagrałam pierwszy raz i powiem szczerze, że nie spodobał mi się ten dodatek. Konkretnie to nie pasuje mi do simsów na dodatek nie odpowiedni do nich. Plusem jest to, że pojawiło się nowe miasto.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość