Wymyślony Przyjaciel

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Rai » 19 lis 2013, 4:18

Wymyślony Przyjaciel

Obrazek


Wymyśleni Przyjaciele to nowe, pojawiające się w The Sims 3 Pokolenia, postacie.

Początkowo są one jedynie zabawkami, które każde dziecko otrzymuje w dniu narodzin. Nasi mali podopieczni mogą się nimi bawić i im śpiewać.

Jeśli małe dzieci poświęcą swoim lalkom wystarczająco dużo czasu, te tak przywiążą się do swoich właścicieli, że wraz z ich urodzinami i wkroczeniem w wiek szkolny, ożyją!
Od tej pory będą one ożywać, za każdym razem, gdy ich właściciel się obudzi i tylko dla nich będą one widoczne. Młodzi Simowie mogą się bawić razem ze swoimi Wymyślonymi Przyjaciółmi, spędzać wspólnie z nimi czas oraz opowiadać o nich swoim znajomym. Mogą ich nawet wykorzystać do sprzątania!

Wymyśleni Przyjaciele zmieniają grupy wiekowe razem ze swoimi właścicielami.

Jak przemienić Wymyślonego Przyjaciela w zwykłego Sima, członka naszej rodziny?
  • Wymyślonego Przyjaciela możemy zamienić w Sima, wypełniając specjalną okazję, którą dziecko dostanie na kilka dni przed wkroczeniem w wiek nastoletni.
  • Możemy także, posiadając wysoki poziom logiki, wynaleźć eliksir Metamorfium Wymyślonego Przyjaciela i wybierając opcję Zaproponuj przemianę w Sima, podać go Wymyślonemu Przyjacielowi do wypicia. Należy pamiętać, że wpierw lalka musi się stać się naszym najlepszym przyjacielem.
Od tej pory Wymyślony Przyjaciel może na własne życzenie przyjmować swój dawny wygląd lub wygląd zwykłego Sima.

Potomstwo
Wymyśleni Przyjaciele przekazują swój niesamowity gen swojemu potomstwu jak wszystkie inne postacie nadnaturalne.

Autorem tekstu jest Rai.


Co myślicie o Wymyślonych Przyjaciołach? Jak Wam się one podobają? Czy Wasi Simowie się z nimi bawią i zaprzyjaźniają? Przemieniacie ich w zwykłych Simów? A może w ogóle nimi nie gracie?

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Guuki » 27 gru 2013, 12:03

Kocham te stworzonka :) . I, jak się okazuje, dziecko wcale nie musi mieć coś za bardzo z głową, wystarczy pluszowa lalka znaleziona w skrzynce pocztowej, która po jakimś czasie ożywa, stając się najlepszym przyjacielem naszej simowej pociechy. Bardzo sympatyczny aspekt dodatku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Jackob » 27 gru 2013, 15:53

Nie znoszę etapu gdy wymyślony przyjaciel jest nastolatkiem, tylko plącze się pod nogami. Za to w wieku dziecka jest z nim masa zabawy.
Wie ktoś może jak wygląda wp gdy jest emerytem, taki nieożywiony?

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Stara-Raszpla » 27 gru 2013, 16:03

m,i sie jeszcz eniestety nie udalo ozywic wymyslonego przyjaciela, wciaz jest u mnie tylko lalka :P zobacze przy nowym pokoleniu
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Thom » 27 gru 2013, 16:42

Ja ożywiłem Wymyślonego Przyjaciela i uważam, że to naprawdę fajna sprawa. Ożywieni WP mają ciekawe kolory włosów i oczu co jest ciekawym urozmaiceniem, a sama przemiana wygląda ciekawie. Lubię, gdy moi simowie ich dostają, bo dzięki temu ich życie jest po prostu ciekawsze i mają więcej atrakcji :D

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:59

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Gunia » 31 gru 2013, 12:34

Na początku bardzo lubiłam Wymyślonych Przyjaciół, ale potem okazało się, że chodzą za małymi simami nawet do kibelka :D nawet jeśli go usunę to on i tak wraca, a do tej pory mając lalkę w wyposażeniu pojawia mi się komunikat, że lalka chce wyjść i się bawić, chociaż sim dawno jej powiedział, żeby dała mu spokój. Jednak zapewnia młodszym simom rozrywkę i WP mogą za niego sprzątać :D

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: cue » 31 gru 2013, 13:07

Moi simowie często mają swoich Wymyślonych Przyjaciół ^^

takie ciekawostka dotycząca WP - mają oni swoje własne jedzonko. Na razie udało mi się sfotografować dwie przekąski:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: salberg » 03 maja 2014, 21:11

Od początku miałem mieszane uczucia co do tego stwora i wychodzi na to, że mam je dalej... Ich wygląd nie jest zrealizowany na odwal się, tak jak w paru późniejszych przypadkach, ale coś mi w nim nie pasuje... Może po prostu nie wyobrażałem sobie takiego wymyślonego przyjaciela jako jakiejś dziwacznej kukiełki? Nie wiem. Po prostu mi to nie pasuje. Fajnie, że dorasta razem z dzieciakiem, to jest plus i pomysłowe rozwiązanie. Chociaż same jego zdolności i osobowość... Eee. Według mnie, mogli go bardziej dopracować.

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Szafirek » 09 sty 2015, 21:08

Nie wiem czy Wymyślony Przyjaciel mojego sima się zaciął czy coś, ale za każdym razem, kiedy sim aktualnie nic nie robił, jego kolego przychodził i zanudzał go na śmierć. Za każdym razem. Nic innego nie robił soft1
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: simunia » 21 lut 2015, 23:21

On mi się podobał na początku teraz już mnie wkurza . Chociaż 2 razy go ożywiłam i był członkiem rodziny teraz to już się nudne zaczyna robić.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Shattered » 25 lut 2015, 20:07

Wyjęłam go z wyposażenia sima na podłogę.. i zniknął. To jakiś błąd?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Kapitan Indra » 29 mar 2015, 14:37

Ja do tej pory ożywiłam Wymyślonego Przyjaciela dwa razy (pierwszy to osławiony Jacek Szmacianka mojej Reby, drugi teraz, Marcel Glendy). I o ile Jacka musiałam usunąć, bo coś z nim było nie tak i cała gra przez niego fiksowała, tak na razie z Marcelkiem problemów nie mam). A co do błędów, to raz miałam błąd, że w wyposażeniu Glenda miała dwie lalki, i ta, co była Marcelem miała podpis, że to Marcel, druga była jakąś tam zabawką, ale... to ta druga zmieniała się w Marcela, kiedy tylko wyjęło się ją z wyposażenia :facepalm:
Ogólnie uważam, że Wymyślony Przyjaciel to fajna sprawa, przecież w prawdziwym życiu całkiem spora liczba dzieci ma jakiegoś, tylko myślę, że twórcy gry mogliby dać mu nieco inny wygląd, bo brzuchata, kolorowa kukiełka z brzydką buźką i świecącą antenką niekiedy może wydawać się przerażająca...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: ollie » 29 mar 2015, 14:52

Mi się raz śnił koszmar, że przed takim uciekałem soft1

Fajniej by było jakby to był pół przezroczysty sim, którego można by było dowolnie modyfikować. Wtedy po przemianie byłaby to jego zdolność - dowolna modyfikacja charakteru i ciała ;)

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Szafirek » 29 mar 2015, 17:07

To nie jest głupie. Gdyby tak było, Wymyśleni Przyjaciele byliby dużo ciekawsi :D
Ja osobiście ożywiłam go tylko raz i nigdy więcej tego nie zrobię.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Lenna » 28 lis 2017, 22:18

Moja ulubiona postać nadnaturalna zaraz po wampirach. U w i e l b i a m nimi grać, ożywiać, patrzeć w co się przemienią po ożywieniu, zgadywać jaki kolor lalki będą miały urodzeni wymyśleni przyjaciele, mieszać ich kolorowe geny włosów i w ogóle :D Zanim pierwszy raz nimi zagrałam, wydawało mi się, że to najmniej interesująca postać nadnaturalna i w ogóle nic nie robi, ale potem zrobiłam pierwszego i tak się zaczęło. Te ich kolorowe wdzianka i przemiana w lalkę jest super, chociaż kiedy takie lalki wychowywały własne dzieci to wyglądało jak niezła patola, ale mnie się podoba soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wymyślony Przyjaciel

Postautor: Kapitan Indra » 30 lis 2017, 2:27

Fajne jest to, że dorośli nie mogą takiego przyjaciela widzieć. I że po przełączeniu na dorosłego Sima wydaje się, że dziecko gada z powietrzem :rotfl: A po ożywieniu są przezabawni i mogą przybierać formę lalki :yes:
Aczkolwiek faktycznie, to łażenie za swoim Simem nawet do wucetu jest czasami irytujące.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości